Batarya Virüs Temizleyicisi Hakkında

0
1837
batarya-virüs-temizleme

Bu makalemizde sizlere batarya virüsü temizleyicisi ve batarya virüsü gerçekten var mı? gibi konuların cevabının arıyor olacağız.

Batarya Virüs Temizleme

Hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen telefonlarımızın bataryasının çok çabuk bitmesinden dolayı bazen şikayetçi oluruz. Aklımıza gelen ise acaba bataryaya virüs bulaşmış olabileceğini düşünür ve ardından batarya virüs temizleyicisini ararız.

Telefonun bir donanım parçası olduğu için batarya virüs bulaşma olanağı imkansızdır. Yani bataryanın içinde virüsün bulaşacağı herhangi bir bölüm yoktur.

Bataryanın çabuk bitmesi donanımsal olarak bataryanın zarar görmesi veya sıvı temasından dolayı olabilir. Onun dışında bataryanın çabuk bitmesinin başka nedenleri olabilir. Bunları açıklıyor olacaksak;

Bilgisayarlarımızda olduğu gibi akıllı telefonlarımızda virüsler buluşabilir. Telefonlarımıza bulaşan virüsler yüzünden bataryanın çabuk bitmesine neden olabilir.

Telefonlara bulaşılan virüsleri arka planda ram, işlemci veya bazı uygulamaları daima çalıştırdığından dolayı bataryanın çabuk bitmesine neden olabilir.

Telefonumuza bulaşan virüs interneti kullanarak dışarıya bilgilerimizi sızdırabilir ve bu süre zarfında telefonumuzun bataryasının çabuk bitmesine neden olabilir.

Ayrıca telefonumuzun bataryası çabuk bitiyorsa batarya tasarrufu nasıl yapılır? makalemize de bakabilirsiniz.

Batarya Çabuk Bitmesine Çözüm

Yukarıda anlattığımız gibi bataryanın çabuk bitmesi donanımsal olduğundan bataryanın değiştirilmesi ile çözebiliriz.

Eğer telefonlarımıza bulaşan virüs ise onu temizlememizin yöntemi virüs temizleme programlarını kullanmak veya telefonumuza format atmakla mümkün olacaktır.

Telefonumuza format attık yine düzelme olmadı ise virüs en yetkili alana yani sistem dosyalarına bulaşmış olabilir. O zamanda android telefonlarımızı root yaparak tekrar format attığınızda sorun çözülecektir.

Peki batarya virüs temizleyicisi diye bir uygulama varmı? Bu soruya cevap verecek olursak böyle bir uygulama yoktur. Batarya optimizasyonu yapan Battery Doctor isminde ve buna benzer bazı uygulamalar vardır.

Yazımızda sizlere batarya virüsü temizleyicisi hakkında bilgiler verdik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here