Priv Ne Demek?, İnstagramda Priv Hesap

0
303
priv-ne-demek

Priv ne demek isimli makalemizde sizlere priv nedir sorusunu cevaplayacağız. Ayrıca veya nedir sorusu ile instagram priv ne demek sorusunu cevaplandıracağız.

Priv Ne Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile internet kullanımı artıyor ve buna bağlı olarak yeni uygulamalar, programlar, sosyal medya platformları ortaya çıkıyor. Bu sosyal platformları içerisinde de yeni terimler ortaya çıkıyor. En yeni terimler biri de priv terimi oluyor.

Priv’in Anlamı Nedir?

Sosyal medya ağları günümüzde pek çok insan tarafından kullanılıyor. Gün geçtikçe daha çok yaygınlaşan sosyal medya platformlarında özellikle İnstagram’da yer alan instagram priv hesap yeni duyulan uygulamalardan biri oluyor. Sıklık ile duyulan bu terim artık hayatımızın merkezinde bulunuyor.

instagram Priv Hesabı?

Priv sözcüğü İngilizcede yer alan “Private” sözcüğünün kısaltılmış hali şeklindedir. Türkçede ise birçok anlam içerir. Bunlardan bazısı; “özel, kişisel, mahrem, yalnız, halka kapalı, müstakil, has” anlamlarıdır. Son günlerde çoğu İnstagram kullanıcısı kendilerine priv hesap açıyor. Peki, priv hesap ne demek, ne anlama geliyor, instagram priv ne demek ve ne işe yarıyor.

Priv Hesap Nedir?

Birbirinden farklı özelliklere sahip olan sosyal medya uygulamalarından olan İnstagram, insanların özgürce fotoğraf, video ya da hikaye paylaşabildiği sosyal medya alanlarından birisi olur. İnstagram’ın verdiği farklı bir hesapta priv nedir diye düşünmek gerekiyor.

  • Priv hesap İnstagram’ın sonradan geliştirdiği veya çıkardığı özelliklerden birisi değildir.
  • Priv hesap ne anlam itibari ile özel ve kişisel manasına geldiği için bu hesaplar kullanıcıların ikinci ve daha özel hesaplarıdır.
  • Birçok ünlü de bu hesaplara sahiptir

Priv hesap nedir diye sorulur ise günümüzdeki çoğu İnstagram kullanıcısının ana hesabından ayrı, ikinci bir hesabı daha bulunur. İkinci hesap priv hesap olur. Özel hesap olduğu için aile, yakın akraba ve yakın arkadaşları kapsayan bir arkadaş listesine sahip olan bu hesapta paylaşımlar da daha farklı olur. Daha çok eğlenceli paylaşımlara yer verilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here